Niepubliczne Przedszkole i Żłobek „Tabaluga"

ul. Rocha Kowalskiego 59a
05-270 Marki

Niepubliczne Przedszkole "Tabaluga"

ul. Bohaterów Ossowa 1C
05-230 Kobyłka
tel. 732-777-700

Aktualnie jesteś na stronie:

Dlaczego my?

Profesjonalna opieka. Nasza kadra to zespół młodych, kreatywnych, ciepłych, kochających dzieci i doskonale wykształconych osób.  Nasi nauczyciele i opiekunowie żłobkowi posiadają wymagane przez ministerstwo kwalifikacje pedagogiczne z zakresu edukacji przedszkolnej lub opieki żłobkowej. Każdej grupie zapewniamy opiekę co najmniej dwóch osób (w grupach żłobkowych – trzech). Żeby dbać o jakość pracy naszej kadry, prowadzimy nadzór pedagogiczny zgodnie z ustawą Prawo Oświatowe.

Edukacja językowa. Zależy nam na tym, aby nasze dzieci przyswajały język obcy w sposób możliwie naturalny. Dlatego zatrudniliśmy wykwalifikowaną nauczycielkę języka angielskiego, która obok klasycznych zajęć językowych, towarzyszy dzieciom w różnych porach dnia komunikując się w języku angielskim. Dzięki temu, dzieci mają możliwość uczenia się różnych zwrotów w ich praktycznym zastosowaniu.

Bezpieczeństwo. Przywiązujemy wagę do bezpieczeństwa naszych podopiecznych. Zarówno budynek przedszkola w Markach, jak i w Kobyłce posiadają wszelkie niezbędne atesty techniczne i higieniczne, wymagane do prowadzenia działalności żłobkowej i przedszkolnej. Posiadają również atestowane, zamknięte place zabaw do własnej dyspozycji. Posiadamy własną kuchnię, więc wszystkie posiłki przygotowywane są na miejscu i tylko na użytek naszych dzieci.

Serdeczna atmosfera. Dbamy o to, żeby w naszych placówkach panowała serdeczna, ciepła atmosfera. Dzieci są dla nas najważniejsze i zależy nam na tym, żeby lubiły do nas przychodzić. Zachęcamy dzieci do swobodnego wyrażania próśb i oczekiwań, wspieramy w dążeniu do posiadania własnego zdania na każdy temat. Uczymy życzliwości, empatii opierając się na uniwersalnych wartościach takich jak miłość, przyjaźń, wzajemny szacunek. Nie zmuszamy dzieci do robienia czegokolwiek, sprawiamy żeby dziecku „chciało się chcieć”. Uczymy je asertywności jednocześnie pielęgnując ich poczucie własnej wartości. Wychowujemy je w szacunku, życzliwości i akceptacji siebie i innych. Pragniemy nauczyć nasze pociechy wiary we własne możliwości.

Współpraca z rodzicami. Zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest rola rodziców w procesie dydaktyczno-wychowawczym. Dlatego zależy nam na dobrych relacjach z rodzicami, zachęcamy do współpracy w celu ujednolicenia naszych oddziaływań wychowawczych. Staramy się wspierać rodziców, pomagać im rozwiązywać problemy. Jeśli zachodzi taka potrzeba, oferujemy możliwość bezpłatnych konsultacji z logopedą lub psychologiem.

Nowoczesne metody edukacyjne. Realizujemy podstawę programową MEN, ale stosujemy też nowoczesne metody, np. metodę projektów badawczych wg L. Katz. Wyposażamy dzieci w wiedzę i umiejętności niezbędne do osiągania sukcesów w nauce szkolnej, wspomagamy proces przygotowania dzieci do pisania i czytania. Obserwujemy dzieci i pomagamy im rozwijać ich zainteresowania i talenty; pragniemy w każdym dziecku rozbudzać ciekawość świata i ludzi, spostrzegawczość i wrażliwość. Traktujemy każde dziecko indywidualnie i podmiotowo.

• Niepubliczne Przedszkole Nr 18 "Tabaluga" w Markach
  • Niepubliczne Przedszkole Nr 26 "Tabaluga II" w Markach
  • Niepubliczny Żłobek Nr 2 "Tabaluga" w Markach
  • Niepubliczne Przedszkole "Tabaluga" w Kobyłce