Niepubliczne Przedszkole i Żłobek „Tabaluga"

ul. Rocha Kowalskiego 59a
05-270 Marki

Niepubliczne Przedszkole "Tabaluga"

ul. Bohaterów Ossowa 1C
05-230 Kobyłka
tel. 732-777-700

Aktualnie jesteś na stronie:

Burmistrz Marek czyta naszym dzieciom

Akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom” w Niepublicznym Przedszkolu i Żłobku „Tabaluga” w Markach

„Nikt nie rodzi się czytelnikiem, czytelnika trzeba wychować” głosi jedno z haseł programu społecznego „Cała Polska czyta dzieciom”. Kontakt z książką już od najmłodszych lat odgrywa nieocenioną rolę zarówno w rozwoju jak i wychowaniu człowieka. Badania potwierdzają, że głośne czytanie dziecku zaspokaja jego potrzeby emocjonalne, wspiera rozwój psychiczny, ćwiczy pamięć, rozwija wyobraźnię, poprawia koncentrację, a przede wszystkim kształtuje na całe życie nawyk czytania i poszerzania wiedzy.

W naszej Placówce na co dzień szerzymy nawyki czytelnicze wśród dzieci. Nauczyciele codziennie czytają dzieciom podczas odpoczynku, a także prowadzą zajęcia z bajkoterapii. Do akcji włączają się również rodzice, co sprawia, że wzrasta wartość współpracy między przedszkolem a rodzicami, natomiast dzieciom daje radość z widoku swoich rodziców czytających w grupie rówieśników oraz daje poczucie bezpieczeństwa i wzmacnia autorytet rodzica.

Aby wesprzeć naszą akcję, odwiedził nas również Burmistrz Miasta Marki pan Jacek Orych. Spotkanie odbyło się w dniu 5 kwietnia 2018 r. Pan Burmistrz przyjechał wraz z naszą marecką maskotką – Panem Cegiełką. Przedszkolaki powitały bardzo serdecznie naszych gości, po czym Pan Burmistrz przeczytał starszakom książkę pt. „Basia i słodycze”, natomiast dzieciom młodszym wierszyk rymowankę pt. „Dama”. Po zakończonym czytaniu porozmawialiśmy o treściach zawartych w książkach, opowiedzieliśmy gościom o naszym życiu codziennym, a Pan Burmistrz dodał kilka słów o swojej pracy. Na koniec wszyscy dostali specjalnie przygotowane upominki, a także kosz słodyczy od Pana Cegiełki. Dzieci wręczyły Panu Burmistrzowi podziękowania oraz własnoręcznie wykonany upominek. Przedszkolaki również otrzymały specjalne zaproszenie do Urzędu Miasta, gdzie będą mogły dokładnie zaobserwować pracę, jaką wykonuje Burmistrz oraz pracownicy urzędu.

Było nam niezmiernie miło gościć Pana Burmistrza w naszej placówce, cieszymy się również z faktu, że zostaliśmy objęci honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Marki w I Międzyprzedszkolnym Wiosennym Konkursie Recytatorskim, którego organizatorem jest właśnie nasze Przedszkole. Jednocześnie zachęcamy wszystkie mareckie przedszkola do wzięcia udziału w konkursie.

Więcej zdjęć z wydarzenia można znaleźć na naszej stronie FB (klik).

• Niepubliczne Przedszkole Nr 18 "Tabaluga" w Markach
  • Niepubliczne Przedszkole Nr 26 "Tabaluga II" w Markach
  • Niepubliczny Żłobek Nr 2 "Tabaluga" w Markach
  • Niepubliczne Przedszkole "Tabaluga" w Kobyłce